van osgb logo
Görüntülenme Sayısı : 1687 Yazdır

İş Güvenliği Uzmanı Hizmeti


İş Güvenliği Uzmanı Hizmeti;  

 

ASVANNET OSGB profesyonel çalışma felsefesi ve Kalite anlayışıyla işletmenizin ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlamaya yönelik en yüksek performansı sunar.

Uzman kadromuzun iş ortaklarımıza sunacağı hizmet başlıkları;

 

Rehberlik 

 

İş Güvenliği hizmeti kapsamında işyerlerinde mevzuat ve genel iş güvenliği kurallarına uygun olarak risk değerlendirmesi, acil durum eylem planları vb. birçok çalışmaların yapılması,

İşveren ve çalışanları hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirerek firma içi ortak bilinç ve iş güvenliği dilinin oluşturulması,

Firma içi yapılacak tüm değişikliklerin hayata geçirilmesi ve sürdürülmesini sağlamak adına organizasyonun yönlendirilmesi ve işverene önerilerde bulunulmasıdır.

 

Risk değerlendirmesi

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği uyarınca hazırlanacak olan risk değerlendirmesi için risk değerlendirme ekibinin oluşturulması ve koordinasyonunu sağlayan uzmanlarımız, tehlike ve risklerin belirlenmesi sonucu alınması gereken önerilerin belirlenerek işverene sunulması konusunda rehber niteliğindedir.

 

Çalışma ortamı gözetimi 

 

Uzmanların işyerlerinde mevzuatı gereği yapılması gereken periyodik bakım, kontrol ve ölçümleri planlanması, uygulamalarının kontrol edilmesi ve takibi konusunda işverene rehberlik etmek,

İşyerinde acil durumların planlaması ve uygulamalarının takip edilmesi yine verdiğimiz hizmet kapsamındadır.

 

Eğitim, bilgilendirme ve kayıt

 

Çalışanların Temel İSG eğitimlerinin yıllık olarak planlanması, eğitimlerin verilmesi ve yenilenmesi saha uzmanlarımızın kontrolü altında yürütülmektedir.

Aynı zamanda çalışanların iş başı eğitimleri ve toolbox eğitimlerinin planlanması da yine uzmanlık hizmetlerimiz arasındadır.

 

İlgili birimlerle işbirliği 

 

Çalışma ortamıyla ilgili İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları ve çalışma ortamı gözetim sonuçlarının kaydedildiği yıllık değerlendirme raporunun işyeri hekimi ve işveren işbirliği ile hazırlayarak yıllık İSG Aksiyon planı şeklinde sunulması,

Bulunması halinde üyesi olduğu İş Sağlığı ve Güvenliği kuruluyla işbirliği içinde çalışan İş Güvenliği uzmanlarımız, talep edilen tüm doküman ve bilgilendirmelerin hazırlanması hususunda koordinasyonu sağlamaktadır.

Tüm Duyurular
Anket Bölümü
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz??


Toplam Oy Kullanan Sayısı :
130
Copyright © 2023 www.asvannetosgb.com.tr
Her Hakkı Saklıdır.
Tasarım ve Proglamlama
ASVANNET Muhasebe ve Yazılım
Abdulmenaf ÜÇOŞ